top of page

July Birthstone

אלו מכם שנולדו ביולי ישמחו לדעת שאודם היא אבן הלידה שלכם.

השם רובי נגזר מהמילה הלטינית ‘ruber’, שמשמעותה, כפי שאולי ניחשתם, אדום.

אדום הוא צבע התשוקה והאהבה, ומעט דברים מסוגלים לתפוס את העין כמו אודם בוהק ונוצץ בזוג עגילים או טבעת אודם ויהלום. במונחים של ה'אידיאל', האודמים המשובחים ביותר הם אלו שהם אדומים עמוקים ועמוקים עם רמז קל של סגול, ואלה ידועים בתור 'דם יונה' בסחר באבני חן.ההיסטוריה של הרובי והקשר שלו ליולי

ניתן לייחס את ההיסטוריה של אבן האודם להודו, שם נהוג להתייחס אליו כ"מלך האבנים היקרות". כינוי זה עלה בשל הנדירות והקשיחות, היופי והכוחות המיסטיים כביכול שהיו לאבן החן. הקשיות של אודם בסולם Mohs היא 9 - יהלום, החומר הקשה בעולם, הוא 10.

האודם האדום נקשר זה מכבר לדם כייצוג של כוח חיים, כמו גם סמל של נעורים וכוח. במשך מאות שנים עברו, האמינו שלרובי יש את הכוח לנבא סכנה או חוסר מזל, כמו גם את היכולת להרגיע כעסים ואף לרפא מחלות דלקתיות.

לוחמים הודים ובורמזים עתיקים לבשו אודמים בקרב כי האמינו שהם יהפכו אותם לבלתי מנוצחים. הם היו עונדים אותם כקישוטים בטורבנים שלהם, על פומלות החרב שלהם, וכעגילי אודם או שרשראות אודם. מחוץ לתת היבשת, כמה אירופאים בתקופת ימי הביניים האמינו שאבני אודם מעניקים חוכמה, בריאות, הצלחה ועושר לכל מי שענד אותם. אם אתה מאמין בכל זה ונולד ביולי, אז בהחלט יש לך הרבה למה לצפות עם תכשיטי אבני החן שלך!


היכן מוצאים רובי?

ניתן למצוא את האודם העתיק ביותר הידוע במיאנמר שנודעה בעבר כבורמה.

במשך יותר מ-500 שנה, חבל המוגול במיאנמר ייצר את רובי האודם המבוקשים ביותר בעולם, שהיו אבנים אדומות תוססות שהתרככו על ידי תכלילים של פיזור אור וקרינה אדומה בולטת.

בתקופה האחרונה, וייטנאם הפכה לאחד המקורות הבולטים יותר של אבני חן אודם בעולם. אזור Luc Yen בצפון המדינה מייצר את הצבעים הטובים ביותר עבור תכשיטי אבן לידה רובי, מאדום עמוק ועד סגול.

יצרנים בולטים אחרים של אבני אודם לכל דבר, מעגילי אודם ועד טבעות אבן לידה ועד תליוני לב וכל מה שביניהם כוללים את סרי לרנקה, פקיסטן, אפגניסטן, טג'יקיסטן, טנזניה, קניה ומדגסקר.


איך דואגים לתליוני רובי ולתכשיטים אחרים?

התהליך לניקוי אודמים כדי לשמור אותם במצב הטוב ביותר האפשרי הוא תהליך פשוט למדי, בין אם הפריט המדובר שלך הוא עגילים צמודים או צמיד צמיד פשוט, תהליך הניקוי נשאר זהה.

ברוב המקרים, את יכולה לנקות משהו כמו שרשרת אבני רובי באמצעות מי סבון חמים ומברשת רכה מאוד כדי לוודא שכל החלקים המורכבים כולל קישורים, לוח וסוגרים מנוקים לחלוטין.


רעיונות למתנות אבן לידה ביולי

אז, עכשיו כשאתה יודע מה זה אבני אודם, מאיפה הם הגיעו ושהם אבן החן שהוקצתה לחודש יולי בתרשים המודרני והמסורתי של אבני הלידה, הגיע הזמן להגיע לכיף האמיתי של העניין. ובזה, כמובן, אנחנו מתכוונים לגלישה ולקניות של תכשיטי אודם מהממים!יום הולדת

לפעמים הרעיונות הברורים ביותר הם הטובים ביותר! זה בהחלט המקרה כאן כי ימי הולדת ואבני לידה הם ללא ספק התאמה משמיים. מתנות יום ההולדת הטובות ביותר הן אלו שיש להן את הטאץ' האישי המיוחד במיוחד, ולהעניק למישהו שנולד ביולי תכשיט מעוטר באודם אומר שהשקעת מחשבה נוספת בהווה.

זהו גם נושא פשוט מאוד לביצוע מתנת יום הולדת, והדבר הגדול באבני אודם, בפרט, הוא שהם משלימים יפה את כל גווני העור.


2 views0 comments
bottom of page